Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Petr Pavel a konopí?

Prezident Pavel: Legalizace neznamená anarchii

Ve středu 6. března vystoupil prezident Petr Pavel v Kladně, kde besedoval s občany. Když se ho náměstek místního primátora zeptal, zda je nakloněn legalizaci „marihuany“, svou odpovědí český prezident šokoval většinu přítomných v sále. Následuje přesné znění jeho výroku.

 

Nikdy jsem neměl na mysli uvolnění bez jakékoli regulace, bez jakéhokoli promyšlení a analýzy. Když se podíváme na drogovou závislost ve větší šíři a z hlediska dopadů, tak bychom asi našli řadu podpůrných argumentů. Drogy, které jsou běžně povolené, a dokonce reklamami i propagované, páchají mnohem větší škody než užívání produktů z konopí.

A když se podíváme do našich věznic, tak je v nich spousta lidí za v podstatě bagatelní přestupky, které souvisí s relativně malým množstvím marihuany, kterou ti lidé neprodávali ve velkém, ale buď pěstovali pro vlastní účely, anebo pro velice úzkou skupinku lidí kolem sebe. A myslím si, že to jsou potom nepoměry, když někdo za takovou trestnou činnost dostane v podstatě stejný trest jako za násilnou, a nejenom že máme potom přeplněné věznice, ale máme také spoustu lidí, kteří tam sedí za přestupky, spíš trestné činy, které v jiných zemích trestné nejsou.

 

V našich věznicích je spousta lidí za v podstatě bagatelní přestupky, které souvisí s relativně malým množstvím marihuany.

 

Myslím si, že by stálo za úvahu, abychom si vzali etalon zemí, se kterými se chceme srovnávat, podívali se, za jakých podmínek bychom takový krok byli schopni udělat, a hlavně si řekli, že legalizace neznamená anarchii. Legalizace znamená dostat to pod kontrolu. V dnešní době produkty z konopí běžně užívají děti na základních školách a mají možnost se k nim dostat bez jakýchkoli problémů. Ten věk se stále snižuje a nikdo neví, co si mladí lidé vlastně kupují. Pokud by došlo k regulaci, pak produkty, které se budou prodávat, budou certifikované, budou pod nějakou kontrolou a bude alespoň nějaká jistota, že to, co se tady dostává do oběhu, má sice částečně omamné účinky, ale není to nic, co by jim mohlo ublížit.

A navíc pokud by to bylo prodáváno pod takovou regulací, tak lze podobně jako v jiných zemích, například ve Spojených státech, si vybrat přesně produkt, který odpovídá tomu, co od účinků očekávám. Ta škála je od úplně tlumících až po ty mimořádně povzbuzující, a v tomto si opravdu myslím, že dává smysl dostat to, co se stejně děje a bude dít bez kontroly, pod nějakou míru kontroly a zároveň tím snížit rizika, která to s sebou nese. Není to samozřejmě ideální, ale je to menší zlo než nechat to tak, jak to je teď.

 

Zdroj: https://magazin-konopi.cz/

Používáme ověření věku Adulto